UPDATE: CABRINI’S COVID-19 RESPONSE
We currently have precautionary measures in place to protect our patients, staff and residents. Read more

Registered Primary and High Schools A - Z

  • Adass Israel School, Elsternwick
  • Albert Park Primary School, Albert Park
  • Armadale Primary School, Armadale
  • Ashburton Primary School, Ashburton
  • Aspendale Primary School, Aspendale
  • Auburn High School, Hawthorn East
  • Auburn South Primary School
  • Avila College, Mount Waverley
  • Beth Rivkah Ladies College, East St. Kilda
  • Beth Rivkah Primary School, East St. Kilda
  • Bialik College, Hawthorn East
  • Brighton Grammar, Brighton
  • Brighton Primary School, Brighton
  • Brighton Secondary College, Brighton
  • Camberwell Grammar, Camberwell
  • Camberwell South Primary School, Glen Iris
  • Caulfield Grammar School, Malvern campus
  • Caulfield Grammar School, Caulfield campus
  • Caulfield Grammar School, Wheelers Hill campus
  • Caulfield South Primary School, Caulfield South
  • Chatham Primary School
  • Christian Brothers College, St Kilda East
  • Christ Our Holy Redeemer, Oakleigh
  • De La Salle, Malvern
  • Elsternwick Primary School, Elsternwick
  • Elwood College, Elwood
  • Emmaus College
  • Essex Heights Primary School, Mount Waverley
  • Firbank Grammar School, Brighton
  • Galilee Regional Catholic School, South Melbourne
  • Geelong Grammar School
  • Glen Eira Primary School
  • Glenferrie Primary School
  • Glen Iris Primary School, Glen Iris
  • Hartwell Primary School
  • Heatherton Christian College Primary
  • Holy Family School, Mount Waverley
  • Hughesdale Primary School, Hughesdale
  • Huntingdale Primary School, Oakleigh South
  • Kilvington Grammar, Ormond
  • King David School, Armadale
  • Kingswood College Centre, Box Hill
  • Korowa Anglican Girls’ School, Glen Iris
  • Lauriston Girls’ School, Armadale
  • Leibler Yavneh College, Elsternwick
  • Lew Family Secondary School (Mount Scopus Memorial College)
  • Lloyd Street School, Malvern East
  • Loreto College Mandeville Hall, Toorak
  • Malvern Central School, Malvern
  • Malvern Primary School, Malvern East
  • Malvern Valley Private School
  • McKinnon Secondary College
  • Melbourne Girl’s Grammar
  • Melbourne Grammar School
  • Mount Scopus Memorial College, Burwood
  • Mount Waverley North Primary School
  • Murrumbeena Primary School, Murrumbeena
  • Oakleigh Grammar
  • Oakleigh Primary School & Kindergarden
  • Our Holy Redeemer School
  • Our Lady of Good Counsel Primary, Deepdene
  • Our Lady of Lourdes Primary School
  • Our Lady of The Sacred Heart College
  • Our Lady’s Surrey Hills
  • Parkhill Primary School
  • Port Melbourne Primary School
  • Presbyterian Ladies’ College, Melbourne
  • Presentation College, Windsor
  • Preshil – The Margaret Lyttle Memorial School (Arlington Campus)
  • Preshil – The Margaret Lyttle Memorial School (Blackhall Kalimna Campus)
  • Ripponlea Primary School
  • Sacrè Coeur, Glen Iris
  • Sacred Heart Girls College, Hughesdale
  • Sacred Heart School, Kew
  • Sacred Heart School, Sandringham
  • Salesian College
  • Saint Cecilia’s Primary School
  • Scotch College, Hawthorn
  • Shelford Girls’ Grammar, Caulfield
  • Sholem Aleichem College, Elsternwick
  • Siena College
  • Smorgon Family Primary School (Mount Scopus Memorial College)
  • Solway Primary School, Ashburton
  • Southern Autistic School
  • South Yarra Primary School, South Yarra
  • St Agnes School – Highett
  • St Aloysius College
  • St Andrew’s Catholic Primary School, Clayton South
  • St Anne’s Primary School, Kew East
  • St Anthony’s Parish Primary, Carnegie
  • St Anthony’s Primary School, Glen Huntly
  • St Bede’s College, Mentone
  • St Benedict’s Primary School, Burwood
  • St Catherine’s Primary School, Moorabbin
  • St Catherine’s School, Toorak
  • St Cecilia’s School, Glen Iris
  • St Columba’s Primary School, Elwood
  • St Dominic’s Primary School, Camberwell
  • St Finbar’s Primary School, Brighton East
  • St James Catholic School, Brighton
  • St Joan of Arch School, Brighton
  • St John Viannies, Parkdale
  • St John’s Primary, Mitcham
  • St Joseph’s School, Malvern
  • St Joseph’s School, Hawthorn
  • St Joseph’s School, Elsternwick
  • St Kevin’s College, Toorak
  • St Kevin’s School, Ormond
  • St Leonard’s Primary School, Glen Waverley
  • St Leonard’s College, Brighton East
  • St Kilda Park Primary School, St Kilda
  • St Mark’s Catholic Primary School, Dingley
  • St Mary Magdelene’s School, Chadstone
  • St Mary’s School, Hampton
  • St Mary’s School, Malvern East
  • St Mary’s School, St Kilda East
  • St Michael’s Grammar School, St Kilda
  • St Michael’s School
  • St Patrick’s School, Murrumbeena
  • St Roch’s Primary, Glen Iris
  • Star of the Sea, Brighton
  • Strathcona Baptist Girls Grammar, Canterbury
  • Surrey Hills Preschool Centre
  • The King David School
  • The King David School – Magid Institute
  • Toorak Primary School, Toorak
  • Trinity Grammar School
  • Tucker Road Primary School
  • Valkstone Primary School
  • Wattle Park Primary School
  • Wesley College, Melbourne
  • Xavier College, Kew
  • Yeshivah College, St Kilda East
  • Yesodei Hatorah College, Elwood

Registered Preschools, Kinders and Creches A - Z

  • Auburn South Preschool
  • Bambini Early Learning Centre
  • Bridge Road Early Learning Centre
  • Brighton Grammar ELC
  • Bubbles Pre-School – Malvern East
  • Buddies ELC – Bentleigh
  • Buddies ELC – Glen Huntly
  • Camberwell Childcare
  • Carnegie Goodstart Early Learning (GEKA)
  • Chadstone Goodstart Early Learning (GEKA)
  • Caulfield Monash Child Care
  • Christ Our Holy Redeemer OSHC
  • Developmental Learning Centre Rainbow, Moorabbin
  • Essex Heights Juniors
  • Essex Heights Primary School Before & After School Care Program
  • Estrella Preschool
  • Ewing Kindergarten
  • Explorers Early Learning, Armadale
  • Fink Karp Ivany (Mount Scopus Memorial College)
  • Fordham Avenue Kindergarten, Camberwell
  • Gandel Besen House Kinder
  • Gardiner Preschool
  • GEKA Bentleigh East Kindergarten
  • GEKA Bentleigh Kindergarten
  • GEKA Brady Road Kindergarten
  • GEKA Carnegie Kindergarten
  • GEKA Caulfield South Kindergarten
  • GEKA Glover Street Kindergarten
  • GEKA McKinnon Kindergarten
  • GEKA Orrong Road Kindergarten
  • Glen Eira Kindergarten Assoc
  • Goodstart Early Learning Carnegie
  • Goodstart Early Learning Chadstone
  • Guardian Childcare & Education Caulfield North
  • Gurewicz Early Learning Centre
  • Highgate Early Learning Centre
  • Hornbrook Children’s Centre
  • Jacks Avenue Kindergarten
  • John Mackenzie Kindergarten
  • KingKids Early Learning Centre and Kindergarten Berwick
  • KingKids Early Learning Centre and Kindergarten Rowville
  • KingKids Early Learning Centre and Kindergarten Narre Warren
  • KingKids Early Learning Centre and Kindergarten Hallam
  • KingKids Early Learning Centre and Kindergarten Mooroolbark
  • Kalker Montessori
  • Hawthorn Early Years
  • Lady Forster Kindergarten
  • Lauriston Kindergarten
  • Lauriston OSHClub
  • Little Patch ELC
  • Little Possums on Wattletree
  • Little St Margaret’s Kindergarten, Malvern
  • Malvern Community Childcare Co-operative
  • Malvern Day Nursery
  • Malvern Early Learning and Child Care Centre
  • Malvern Memorial Kindergarten
  • Malvern Valley Primary School OSHC
  • Melbourne Grammar School, Grimwade House
  • Mercedes Dadon Creche
  • Monash Caulfield Child Care
  • Niño Early Learning Adventures
  • Only About Children, Armadale
  • Only About Children, Camberwell
  • Our Lady of Lourdes PS OSHC – Extend
  • Princes Close Childcare Centre, Prahran
  • Samantha’s Childcare & Kinder
  • Serrell Street Kindergarten
  • Shelford Early Learning Centre
  • Sholem Aleichem OSHC – Extend
  • Sholem Aleichem Preschool Education Centre
  • Solway PS OSHClub
  • St Finbar’s Outside School Hours Care
  • St James OSHClub
  • St Mary’s Hampton OSHClub
  • St Mary’s Pre School Centre, Brighton East
  • St Mary’s PS OSHC – Extend
  • St Mary’s PS St Kilda OSHC- Extend
  • St Michael’s Grammar School Kindergarten
  • St Michael’s PS OSHC – Extend
  • St Peter’s Early Learning Centre
  • Strathcona Early Learning Centre
  • Sunnyside Kindergarten, Malvern East
  • Szalmuk Family Early Learning Centre, St Kilda East
  • Robert Cochrane Kindergarten
  • The King David Pre-School
  • Tree House Early Learning Centre, St Kilda
  • Valkstone Primary School Outside School Hours Care
  • Wattletree Early Childhood Centre
  • Wesley College (Elsternwick) OSHC – Extend
  • Wesley College (Glen Waverley) OSHC – Extend
  • Wesley College (St Kilda) OSHC – Extend
  • Wesley College Melbourne Elsternwick Early Childhood Learning Centre
  • Wesley College Melbourne Glen Waverley Early Childhood Learning Centre
  • Wesley College Melbourne St Kilda Road Early Childhood Learning Centre
  • Wilson Street Kindergarten
  • Winter Street Occasional Care
  • Xavier College – Burke Hall Early Years Centre
  • Xavier College – Kostka Hall Early Years Programme
  • Yarra Park Children’s Centre and Kindergarten
  • Yeshivah Beth Rivkah OSHC
  • Yeshivah Beth Rivkah Preschools
  • Yeshivah Brighton Kindergarten
  • Yesodei Hatorah College